Mail Editor (7.x-1.1) - en to tr translation catalogue (22 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: Operations
tr: İşlemler

en: Subject
tr: Konu

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: edit
tr: düzenle

en: Module
tr: Modül

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Template
tr: Şablon

en: Languages
tr: Diller

en: Edit mails being sent out by Drupal.
tr: Drupal tarafından gönderilen e-postaları düzenleyin.

en: Mail templates
tr: E-posta şablonları

en: Mailkey
tr: E-posta anahtarı

en: Account blocked
tr: Hesap engellendi

en: Select the languages to display.
tr: Gösterilecek dilleri seçin.

en: Account canceled
tr: Hesap iptal edildi

en: The ability to send users their passwords in plain text has been removed in Drupal 7. Your existing email templates have been modified to remove it. You should <a href="@template-url">review these templates</a> to make sure they read properly.
tr: Kullanıcılara parolalarını düz metin olarak göndermek Drupal 7'de kaldırılmıştır. Mevcut e-posta şablonlarınız da buna uygun şekilde düzenlendi. Doğru okunduklarından emin olmak için <a href="@template-url">bu şablonları gözden geçirmelisiniz</a>.

en: Save new template
tr: Yeni şablonu kaydet

en: - Display enabled modules only -
tr: - Yalnızca etkinleştirilmiş eklentileri göster -

en: - Display all modules -
tr: - Bütün eklentileri göster -

en: Select a module.
tr: Bir eklenti seçin.

en: Subject must expand into a single line; it's a multiline field for editing convenience only.
tr: Başlık tek satıra dönüşmeli; yalnızca düzenleme kolaylığı için çok satırlıdır.
