Mail Logger (7.x-1.6) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Subject
it: Oggetto

en: Language
it: Lingua

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Field
it: Campo

en: Date format
it: Formato data

en: Never
it: Mai

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Filter
it: Filtra

en: Contains
it: Contiene

en: To Date
it: Fino alla Data

en: From address
it: Indirizzo mittente

en: No link
it: Nessun link

en: This will override any other link you have set.
it: Questo sovrascriverà qualsiasi altro link tu abbia impostato.

en: Link this field
it: Collega questo campo

en: With a mailto:
it: Con un mailto:

en: Clear log messages
it: Cancella i messaggi di log

en: This will permanently remove the log messages from the database.
it: I messaggi di log verranno rimossi dal database permanentemente.
