Mailchimp (7.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Unsubscribe
de: Abbestellen

en: Email Address
de: E-Mail-Adresse

en: Roles
de: Rollen

en: Newsletters
de: Newsletter

en: Thank you, you have been successfully subscribed.
de: Danke für Ihre Anmeldung.

en: Thank you, you have been successfully unsubscribed.
de: Danke, Sie haben sich erfolgreich abgemeldet.

en: Updated !count records in MailChimp
de: !count Einträge in MailChimp wurden aktualisiert

en: Newsletter Subscription
de: Newsletter-Abo

en: Newsletter Unsubscribe
de: Newsletter-Abmeldung

en: Manage MailChimp Settings.
de: MailChimp-Einstellungen verwalten.

en: <strong>Opt-in:</strong> Users must sign up to recieve messages.<br/><strong>Opt-out: </strong> Users are automatically signed up but may unsubscribe.<br/><strong>Required: </strong> Users will remain on the list as long as they have an account and cannot unsubscribe.
de: <strong>Opt-in:</strong> Benutzer müssen sich anmelden, um den Newsletter zu empfangen.<br><strong>Opt-out: </strong> Benutzer werden automatisch angemeldet, können den Newsletter jedoch abbestellen.<br><strong>Erforderlich: </strong> Benutzer erhalten den Newsletter automatisch, solange sie ein Benutzerkonto besitzen und können ihn nicht abbestellen.

en: Require subscribers to Double Opt-in
de: Double-Opt-in erforderlich

en: Could not login to mailchimp. Please check your username and password.
de: Anmeldung zu MailChimp fehlgeschlagen. Bitte Benutzername und Passwort überprüfen.

en: Sign Up!
de: Melden Sie sich an.

en: Please enter your email address.
de: Bitte geben Sie Ihre E-Mail-Adresse ein.

en: Subscribe to the @newsletter newsletter
de: Newsletter @newsletter abonnieren

en: administer mailchimp
de: MailChimp verwalten

en: Show Interest Groups on Registration and Account Forms
de: Interessengruppen im Registrierungsformular und Benutzerkonto anzeigen

en: save settings
de: Einstellungen speichern

en: Show subscription options on the user registration form.
de: Newsletter-Anmeldung im Registrierungsformular anzeigen.

en: Newsletter Subscriptions
de: Newsletter-Abos

en: Subscribe to @title
de: @title abonnieren
