MailChimp (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (35 entries)

en: Unsubscribe
da: Opsig abonnement

en: Email Address
da: E-mail-adresse

en: Roles
da: Roller

en: Newsletters
da: Nyhedsbreve

en: Thank you, you have been successfully subscribed.
da: Tak, du er nu tilmeldt nyhedsbrevet.

en: We were unable to subscribe you at this time. Please try again later.
da: Det lykkedes ikke at tilmelde dig nyhedsbrevet. Prøv venligst igen senere.

en: Thank you, you have been successfully unsubscribed.
da: Du er nu afmeldt nyhedsbrevet.

en: We were unable to unsubscribe you at this time. Please try again later.
da: Det lykkedes ikke at afmelde dig nyhedsbrevet. Prøv venligst igen senere.

en: Updated !count records in MailChimp
da: Opdaterede !count emner i MailChimp

en: Newsletter Subscription
da: Tilmelding til nyhedsbrev

en: Newsletter Unsubscribe
da: Afmeld nyhedsbrev

en: Unsubscription Confirmed
da: Afmelding af nyhedsbrev bekræftet

en: Unsubscription Failed
da: Afmelding af nyhedsbrev fejlede

en: Manage MailChimp Settings.
da: Administrér indstillinger for MailChimp

en: List Description
da: Beskrivelse af liste

en: Subscription Method
da: Tilmeldingsmetode

en: Mailchimp Documentation
da: MailChimp dokumentation

en: Sign Up!
da: Tilmeld!

en: Use this form to unsubscribe from all of our newsletters.
da: Brug denne formular til at afmelde dig alle vores nyhedsbreve.

en: Please enter your email address.
da: Indtast venligst din e-mail-adresse.

en: That email address could not be found.
da: E-mail-adressen kunne ikke findes.

en: You have chosen to subscribe to %list. An email will be sent to your address. Click the link in the email to confirm the subscription.
da: Du har valgt at tilmelde dig %list. En e-mail vil blive sendt til din e-mail-adresse. Klik på linket i e-mailen for at bekræfte din tilmelding.

en: You have subscribed to %list.
da: Du har tilmeldt dig til %list

en: You have unsubscribed from %list.
da: Du har afmeldt dig fra %list.

en: Subscribe to the @newsletter newsletter
da: Tilmeld dig til nyhedsbrevet @newsletter

en: @email was @action list @list.
da: @email blev @action liste @list

en: administer mailchimp
da: administrér mailchimp

en: save settings
da: gem indstillinger

en: newsletter subscription page
da: Side for tilmelding til nyhedsbrev

en: Newsletter Subscriptions
da: Tilmeldinger til nyhedsbrev

en: You have updated your settings in %list.
da: Du har opdateret dine indstillinger for %list.

en: Mailchimp API Key
da: Mailchimp API-nøgle

en: Batch limit
da: Batch begrænsning

en: Mailchimp Subscription Form: @name
da: MailChimp tilmeldingsformular: @name

en: Subscribe to @title
da: Tilmelding til @title
