MailChimp (7.x-2.0-beta1) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: Type
oc: Tipe

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: On
oc: Activat

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Tag
oc: Etiqueta

en: Required
oc: Requesit

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Off
oc: Desactivat

en: Roles
oc: Ròtles

en: Input format
oc: Format d'entrada

en: Filter
oc: Filtrar

en: Optional
oc: Facultatiu

en: Save settings
oc: Enregistrar los paramètres

en: Hour
oc: Ora

en: Global Settings
oc: Paramètres generals

en: No comments available.
oc: Cap de comentari pas disponible.

en: A valid email address is required.
oc: Una adreça de corrièr electronic valida es requesida.
