MailChimp (7.x-2.8) - en to bn translation catalogue (22 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Subject
bn: বিষয়

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: List type
bn: লিস্ট (তালিকা) জাতীয়

en: Not installed
bn: ইন্সটল করা নয়

en: Optional
bn: ঐচ্ছিক
