MailChimp (7.x-3.3) - en to it translation catalogue (56 entries)

en: Title
it: Titolo

en: enable
it: attiva

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Content
it: Contenuto

en: Value
it: Valore

en: List
it: Elenco

en: Subject
it: Oggetto

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Subscribe
it: Registrati

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Action
it: Azione

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Country
it: Paese

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Created
it: Creato

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Fields
it: Campi

en: State
it: Stato

en: Send
it: Invia

en: List type
it: Tipo di elenco

en: Clicks
it: Clic

en: City
it: Città

en: Full
it: Completo

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Key
it: Chiave

en: Lists
it: Liste

en: Entity
it: Entità

en: Permissions
it: Permessi

en: disable
it: disattiva

en: From Name
it: Nome mittente

en: Manage MailChimp Settings.
it: Gestione delle impostazioni di MailChimp.

en: Require subscribers to Double Opt-in
it: Richiedi il doppio Opt-in per l'iscrizione

en: New subscribers will be sent a link with an email they must follow to confirm their subscription.
it: Ai nuovi iscritti sarà inviato un link tramite e-mail, che dovranno visitare per confermare l'iscrizione.

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Subscription form
it: Form di iscrizione

en: %name has been deleted.
it: %name è stato eliminato.

en: Address 2
it: Indirizzo 2

en: Address 1
it: Indirizzo 1

en: administer mailchimp
it: amministra mailchimp

en: Mailchimp API Key
it: MailChimp API Key

en: The API key for your MailChimp account. Get or generate a valid API key at your !apilink.
it: La API key per il tuo profilo su MailChimp. Ottieni o genera una API key valida su !apilink.

en: Batch limit
it: Limite batch

en: Mailchimp Subscription Form: @name
it: Form di iscrizione di MailChimp: @name

en: Interest Groups
it: Gruppi d'interesse
