Mailchimp (7.x-3.6) - en to fa translation catalogue (54 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: enable
fa: فعال‌سازی

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Content
fa: محتوا

en: Value
fa: مقدار

en: List
fa: فهرست

en: Subject
fa: موضوع

en: Actions
fa: عملکردها

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Cancel
fa: لغو

en: Subscribe
fa: اشتراک

en: Description
fa: شرح

en: Enabled
fa: فعال

en: Action
fa: عملکرد

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Country
fa: کشور

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Field
fa: فیلد

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Fields
fa: فیلدها

en: State
fa: وضعیت

en: Send
fa: ارسال

en: Members
fa: اعضا

en: List type
fa: نوع فهرست

en: Sent
fa: ارسال شده

en: Clicks
fa: کلیک‌ها

en: Template
fa: قالب

en: Stats
fa: وضعیت

en: City
fa: شهر

en: Full
fa: کامل

en: Key
fa: کلید

en: Lists
fa: فهرست‌ها

en: Entity
fa: عنصر

en: Permissions
fa: مجوزها

en: disable
fa: غیرفعال کردن

en: Zip
fa: کد پستی

en: You have been successfully subscribed.
fa: شما با موفقیت در خبرنامه مشترک شدید.

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: Subscription form
fa: فرم اشتراک

en: %name has been deleted.
fa: %name حذف شد.

en: Address 2
fa: آدرس ۲

en: Send Test
fa: تست ارسال

en: Address 1
fa: آدرس ۱
