Mailchimp (7.x-4.6) - en to mr translation catalogue (30 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: enable
mr: समर्थ

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: List
mr: यादी

en: Actions
mr: कृती

en: disabled
mr: असमर्थ

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Action
mr: कृती

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Country
mr: देश

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: View
mr: बघा

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: State
mr: राज्य

en: Send
mr: पाठवा

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Bundle
mr: बंडल
