MailChimp (7.x-4.7) - en to id translation catalogue (46 entries)

en: Title
id: Judul

en: enable
id: hidupkan

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Content
id: Konten

en: Value
id: Nilai

en: List
id: Daftar

en: Subject
id: Judul

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Cancel
id: Batal

en: Subscribe
id: Berlangganan

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Action
id: Tindakan

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Country
id: Negara

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Field
id: Bidang

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: Fields
id: Bidang isian

en: State
id: Status

en: Send
id: Kirim

en: Members
id: Anggota

en: List type
id: Jenis daftar

en: City
id: Kota

en: Full
id: Penuh

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Key
id: Kunci

en: Lists
id: Daftar

en: Entity
id: Entitas

en: Permissions
id: Izin

en: disable
id: dimatikan

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Save as draft
id: Simpan sebagai draft

en: Bundle
id: Bundel

en: %name has been deleted.
id: %name sudah dihapus.

en: Address 2
id: Alamat 2

en: Address 1
id: Alamat 1
