Mailchimp (7.x-4.8) - en to da translation catalogue (69 entries)

en: Title
da: Titel

en: enable
da: aktiver

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: List
da: Vis

en: Subject
da: Emne

en: Actions
da: Handlinger

en: disabled
da: deaktiveret

en: Cancel
da: Annullér

en: Subscribe
da: Abonnér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Action
da: Handling

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Country
da: Land

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: View
da: Vis

en: Created
da: Oprettet

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Page URL
da: Side URL

en: Fields
da: Felter

en: State
da: Status

en: Members
da: Medlemmer

en: List type
da: Listetype

en: Sent
da: Sendt

en: Clicks
da: Klik

en: Template
da: Skabelon

en: Stats
da: Statistik

en: City
da: By

en: Full
da: Fuld

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Key
da: Nøgle

en: Lists
da: Lister

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Global Settings
da: Globale indstillinger

en: disable
da: deaktivér

en: From Name
da: Afsendernavn

en: Manage MailChimp Settings.
da: Administrér indstillinger for MailChimp

en: You have been successfully subscribed.
da: Du er nu oprettet som abonnent.

en: Campaigns
da: Kampagner

en: Entity type
da: Entity-type

en: Subscription form
da: Abonnementsformular

en: Processed @current out of @total.
da: Har importeret @current af @total.

en: %name has been deleted.
da: %name slettet.

en: Address 2
da: Adresselinje 2

en: Send Test
da: Send test

en: Address 1
da: Adresselinje 1

en: administer mailchimp
da: administrér mailchimp

en: Send time
da: Forsendelsestidspunkt

en: Batch limit
da: Batch begrænsning

en: Mailchimp Subscription Form: @name
da: MailChimp tilmeldingsformular: @name

en: Subscription Settings
da: Indstillinger for abonnement

en: -- Select --
da: --Vælg--

en: Multilingual - Internationalization
da: Sprog - Internationalisering

en: @email was subscribed to list @list.
da: @email blev tilmeldt til listen @list.

en: MailChimp List
da: Mailchimp-liste

en: Retrieving merge fields for this list.
da: Henter flet-felter for denne liste.

en: Please provide a valid From email address.
da: Skriv venligst en rigtig afsender-e-mail.

en: Add a Campaign
da: Tilføj en kampagne

en: Add a new MailChimp campaign.
da: Tilføj en ny MailChimp kampagne.
