MailChimp (7.x-5.1) - en to is translation catalogue (41 entries)

en: Title
is: Titill

en: enable
is: virkja

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Content
is: Innihald

en: Value
is: Gildi

en: List
is: Listi

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Actions
is: Aðgerðir

en: disabled
is: óvirkt

en: Cancel
is: Hætta við

en: Subscribe
is: Gerast áskrifandi

en: Description
is: Lýsing

en: Enabled
is: Virkt

en: Action
is: Aðgerð

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Country
is: Land

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: View
is: Skoða

en: Created
is: Stofnað

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Fields
is: Svæði

en: State
is: Fylki

en: Send
is: Senda

en: Members
is: Meðlimir

en: Template
is: Sniðmát

en: City
is: Borg

en: Permissions
is: Réttindi

en: disable
is: afvirkja

en: %name has been deleted.
is: %name hefur verið eytt.

en: Send Test
is: Senda prufu

en: -- Select --
is: -- Velja --

en: -- select --
is: -- velja --
