MailChimp (7.x-5.2) - en to th translation catalogue (31 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: enable
th: เปิดใช้งาน

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Value
th: ค่า

en: List
th: ดูลิสต์

en: Actions
th: แอคชั่น

en: disabled
th: ปิดใช้งาน

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Action
th: แอคชั่น

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Country
th: ประเทศ

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: State
th: รัฐ

en: Send
th: ส่ง

en: City
th: จังหวัด

en: Key
th: คีย์

en: Lists
th: รายการ

en: Permissions
th: สิทธิ์

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: %name has been deleted.
th: %name ถูกลบแล้ว
