MailChimp STS (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Cancel
de: Abbrechen

en: On
de: An

en: Off
de: Aus

en: Input format
de: Eingabeformat

en: Sent
de: Gesendet

en: Clicks
de: Klicks

en: Hour
de: Stunde

en: No statistics available.
de: Keine Statistiken verfügbar.

en: Type in an address to have a test email sent there.
de: Bitte eine Adresse eingeben, um eine Test-E-Mail dorthin zu senden.

en: Email options
de: E-Mail-Optionen

en: -- All --
de: -- Alle --

en: Since
de: Seit

en: Email from address
de: Absender-E-Mail-Adresse

en: Opens
de: Öffnet

en: -- Select --
de: -- Auswählen --

en: Add email
de: E-Mail hinzufügen

en: Bounces
de: Absprünge

en: Complaints
de: Beschwerden

en: Email from name
de: Absender-Name
