Mailhandler (7.x-2.0-beta2) - en to da translation catalogue (17 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Not found
da: Ikke fundet

en: Plain text
da: Ren tekst

en: Security
da: Sikkerhed

en: Folder
da: Mappe

en: Attachments
da: Bilag

en: Optional. The folder where the mail is stored. If you want this mailbox to read from a local folder, give the full path. Leave domain, port, name, and pass empty below. Remember to set the folder to readable and writable by the webserver.
da: Valgfri. Mappen hvor e-mail gemmes. Hvis du ønsker at denne postkasse skal læse fra en lokal sti skal du angive den fulde sti. Lad domæne, portnummer, navn og adgangskode stå tomme nedenfor. Husk at webserveren skal kunne læse fra og skrive til mappen.

en: POP3 or IMAP Mailbox
da: POP3 eller IMAP postkasse

en: Mailbox domain
da: Domæne

en: The domain of the server used to collect mail.
da: Domænenavnet på serveren som indsamler e-mail.

en: Mailbox port
da: Portnummer

en: Mailbox username
da: Brugernavn

en: Mailbox password
da: Adgangkode

en: Extra commands
da: Ekstra kommandoer

en: Message body
da: Meddelelsesbrødtekst
