Mailhandler (7.x-2.9) - en to ja translation catalogue (35 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Username
ja: ユーザー名

en: Subject
ja: 件名

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Password
ja: パスワード

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Not found
ja: 見つかりません

en: Domain
ja: ドメイン

en: Security
ja: セキュリティー

en: Protocol
ja: プロトコル

en: Port
ja: ポート

en: Attachments
ja: 添付

en: Mailhandler
ja: メールハンドラ

en: Extra commands
ja: 追加コマンド

en: Mailhandler requires that PHP's !ext is enabled in order to function properly.
ja: メールハンドラはPHPの !ext が有効でないと適切に機能しません。

en: The message subject.
ja: メッセージ件名。

en: Default character encoding
ja: デフォルトのコーディング

en: Mailhandler Mailboxes
ja: Mailhandler メールボックス

en: Mailhandler signature remover
ja: Mailhandler 署名除去

en: Strips signatures from emails.
ja: メールから署名を取り除きます。

en: Select a mailbox to use
ja: 使うメールボックスを選択してください。

en: mailhandler mailbox
ja: mailhandler メールボックス

en: Mailhandler Mailbox
ja: Mailhandler メールボックス

en: mailhandler mailboxes
ja: mailhandler メールボックス

en: Administer Mailhandler mailboxes
ja: Mailhandler メールボックスを管理

en: A source node for a Mailhandler importer, allowing for automatic retrieval on cron.
ja: cronで自動回復される、Mailhandler インポーターのためのソースノードです。

en: Default commands (authenticated users)
ja: デフォルトのコマンド(認証ユーザー)

en: A set of commands that are added to each message by default, if the user is authenticated. Should be in the form "key: value".
ja: もしユーザーが認証されれば、デフォルトでメッセージに追加されるコマンドのセットです。"キー: 値"の形にすべきです。

en: Default commands (anonymous users)
ja: デフォルトのコマンド(匿名ユーザー)

en: A set of commands that are added to each message by default, if the user is not authenticated. Should be in the form "key: value".
ja: もしユーザーが認証されなければ、デフォルトでメッセージに追加されるコマンドのセットです。"キー: 値"の形にすべきです。

en: Skip messages that fail authentication
ja: 認証失敗時のメッセージをスキップ

en: If checked, only messages that belong to an authenticated user will be imported.
ja: チェックすれば、認証ユーザーに属するメッセージのみインポートします。

en: Mailhandler quoted text fixer
ja: Mailhandler 引用テキスト固定

en: Removes leading carets from quoted text
ja: 引用したテキストから頭の　カラット(>)を除去します。
