Mailin (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Register
hi: पंजीकृत

en: Delete
hi: मिटायें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Language
hi: भाषा

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Weight
hi: मान

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Statistics
hi: आँकड़े

en: E-mail address
hi: ई-मेल पता

en: Attributes
hi: गुण

en: Default language
hi: स्वतः भाषा

en: The changes have been saved.
hi: बदलाव कर दियें गयें है।

en: Lists
hi: सूचियों

en: The block has been created.
hi: ब्लॉक का सृजन हो चुका है।

en: - Select -
hi: - चुनें -
