Mailin (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: delete
id: hapus

en: Register
id: Daftar

en: Delete
id: Hapus

en: Cancel
id: Batal

en: Language
id: Bahasa

en: Enabled
id: Aktif

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Weight
id: Bobot

en: Required
id: Wajib

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Field
id: Bidang

en: Save
id: Simpan

en: Statistics
id: Statistik

en: E-mail address
id: Alamat email

en: Attributes
id: Atribut-atribut

en: Default language
id: Bahasa bawaan

en: The changes have been saved.
id: Perubahan sudah disimpan.

en: Lists
id: Daftar

en: The block has been created.
id: Blok sudah dibuat.

en: Newsletter
id: Kabar berlangganan

en: - Select -
id: - Pilih -
