Mailman Integration (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Subscribe
hi: सदस्यता लें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Name
hi: नाम

en: Back
hi: वापस

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Email
hi: ईमेल

en: Are you sure you want to delete %title?
hi: क्या आप सममुच %title मिटाना चाहते हैं?

en: Roles
hi: भूमिका

en: The changes have been saved.
hi: बदलाव कर दियें गयें है।

en: %title has been deleted.
hi: %title हटा दिया गया है।
