Mailman Manager (7.x-1.0-rc1) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: list
it: elenco

en: Delete
it: Elimina

en: Actions
it: Azioni

en: Unsubscribe
it: Annulla iscrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Add
it: Aggiungi

en: Roles
it: Ruoli

en: Subscribe to mailing lists
it: Iscriviti alle mailing lists

en: Allow users to subscribe and change their subscriptions to Mailman mailing lists.
it: Permette agli utenti di iscriversi e gestire la propria iscrizione alle liste di mailman

en: Subscribe for digest (receive emails in a bundle)
it: Sottoscrivi al formato raccolta (ricevi le mail raggruppate in una sola volta)

en: No mail (temporarily disable delivery)
it: Nessuna mail (disabilita temporaneamente la ricezione di mail)

en: or
it: o

en: Are you sure?
it: Si è sicuri?

en: Add new mailing list
it: Aggiungi nuova mailing list

en: Change your subscription
it: Modifica la tua iscrizione
