Mail System (7.x-2.35) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Mail
hi: मेल

en: Module
hi: मॉड्यूल

en: Current
hi: मौजूदा

en: Save settings
hi: सेटिंग सहेजें

en: Theme to render the emails
hi: ईमेल रेंडर करने के लिए थीम

en: Select the theme that will be used to render the emails. This can be either the current theme, the default theme, the domain theme or any active theme.
hi: थीम का चयन करें जिसे ईमेल रेंडर करने के लिए इस्तेमाल किया जाएगा. यह या तो वर्तमान थीम, डिफ़ॉल्ट थीम, डोमेन थीम या कोई भी सक्रिय थीम हो सकती है.
