MailUp Newsletter Module (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Username
it: Nome utente

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Groups
it: Gruppi

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Subscribe
it: Registrati

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Overview
it: Panoramica

en: Edit
it: Modifica

en: default
it: predefinito

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: Company
it: Azienda

en: Full name
it: Nominativo

en: English
it: Inglese

en: Italian
it: Italiano

en: Spanish
it: Spagnolo

en: The changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Lists
it: Liste

en: Are you sure you want to delete %label?
it: Vuoi davvero eliminare %label?

en: Account
it: Profilo

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: !label of field %name
it: !label del campo %name

en: Telephone number
it: Numero di telefono
