MailUp Newsletter Module (7.x-1.0-beta2) - en to de translation catalogue (40 entries)

en: delete
de: Löschen

en: Delete
de: Löschen

en: Username
de: Benutzername

en: Email address
de: E-Mail-Adresse

en: Groups
de: Gruppen

en: Actions
de: Aktionen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Subscribe
de: Abonnieren

en: Description
de: Beschreibung

en: Language
de: Sprache

en: Overview
de: Übersicht

en: Edit
de: Bearbeiten

en: This action cannot be undone.
de: Diese Aktion kann nicht rückgängig gemacht werden.

en: Password
de: Passwort

en: edit
de: Bearbeiten

en: Save
de: Speichern

en: Save Settings
de: Einstellungen speichern

en: Company
de: Firma

en: Callback URL
de: Callback-URL

en: Full name
de: Vollständiger Name

en: English
de: Englisch

en: Italian
de: Italienisch

en: Spanish
de: Spanisch

en: The changes have been saved.
de: Die Änderungen wurden gespeichert.

en: Lists
de: Listen

en: Are you sure you want to delete %label?
de: Möchten Sie %label wirklich löschen?

en: Company Name
de: Firmenname

en: test
de: Test

en: Account
de: Benutzerkonto

en: Subscribed
de: Abonniert

en: API Credentials
de: API-Legitimation

en: Test Connection
de: Verbindung testen

en: Sign Up
de: Registrieren

en: View mode
de: Ansichtsmodus

en: -- Select --
de: -- Auswählen --

en: !label of field %name
de: !label für Feld %name

en: Initial setup
de: Erstmalige Einrichtung

en: Description format
de: Format der Beschreibung

en: Telephone number
de: Telefonnummer

en: Please provide a valid URL.
de: Bitte geben Sie eine gültige URL an.
