MailUp Newsletter Module (7.x-1.0-beta2) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: Groups
hi: समूह

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Subscribe
hi: सदस्यता लें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: default
hi: तयशुदा

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Company
hi: कम्पनी

en: English
hi: अंग्रेजी

en: Italian
hi: इताली

en: Spanish
hi: स्पेनिश

en: The changes have been saved.
hi: बदलाव कर दियें गयें है।

en: Lists
hi: सूचियों

en: Are you sure you want to delete %label?
hi: क्या आप वाकई %label हटाना चाहते हैं?

en: Account
hi: खाता

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली
