MailUp Newsletter Module (7.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Username
id: Nama pengguna

en: Email address
id: Alamat email

en: Groups
id: Grup-grup

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Subscribe
id: Berlangganan

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Overview
id: Sekilas

en: default
id: standar

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Password
id: Sandi

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Company
id: Perusahaan / Institusi

en: Full name
id: Nama lengkap

en: English
id: Bahasa Inggris

en: Spanish
id: Bahasa Spanyol

en: The changes have been saved.
id: Perubahan sudah disimpan.

en: Lists
id: Daftar

en: Are you sure you want to delete %label?
id: Apa anda yakin menghapus %label?

en: Account
id: Keanggotaan

en: API Credentials
id: Kredensial API

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Telephone number
id: Nomor telepon
