Make Meeting Scheduler (7.x-1.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (69 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Title
fr: Titre

en: user
fr: utilisateur

en: Submit
fr: Soumettre

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Name
fr: Nom

en: Save
fr: Enregistrer

en: Event
fr: Évènement

en: Your name
fr: Votre nom

en: Send
fr: Envoyer

en: Mon
fr: lun

en: Tue
fr: mar

en: Wed
fr: mer

en: Sat
fr: sam

en: January
fr: janvier

en: March
fr: mars

en: April
fr: avril

en: May
fr: mai

en: June
fr: juin

en: July
fr: juillet

en: August
fr: août

en: September
fr: septembre

en: October
fr: octobre

en: November
fr: novembre

en: December
fr: décembre

en: Anonymous
fr: Anonyme

en: Your e-mail
fr: Votre courriel

en: Today
fr: Aujourd'hui

en: Jan
fr: jan

en: Feb
fr: fév

en: Apr
fr: avr

en: Jun
fr: juin

en: Jul
fr: Juil

en: Aug
fr: Aoû

en: Oct
fr: oct

en: Nov
fr: nov

en: Dec
fr: déc

en: Su
fr: Di

en: Th
fr: Je

en: Fr
fr: Ve

en: Saved.
fr: Enregistré.

en: Maybe
fr: Peut-être

en: Febuary
fr: Février

en: Select date
fr: Sélectionner la date

en: Summary:
fr: Résumé :

en: Yes: @num
fr: Oui : @num

en: No: @num
fr: Non : @num

en: Maybe: @num
fr: Peut-être : @num

en: No votes yet.
fr: Aucun vote pour le moment.

en: Question: @question
fr: Question : @question

en: Your question
fr: Votre question

en: This is optional.
fr: Ceci est optionnel.

en: Scheduler options
fr: Options de Scheduler

en: You must enter your name.
fr: Vous devez saisir votre nom.

en: E-mail address #@num
fr: Adresse de courriel #@num

en: Mail sent.
fr: Courriel envoyé.

en: create poll
fr: créer un sondage

en: delete poll
fr: supprimer un sondage

en: Send the url to your friends
fr: Envoyer l'URL à vos amis

en: My polls
fr: Mes sondages

en: Add column
fr: Ajouter une colonne

en: Admin URL
fr: URL d'administration

en: Meetings
fr: Réunions

en: Content type to schedule an event
fr: Type de contenu permettant de planifier un évènement

en: Poll URL
fr: URL du sondage

en: edit poll
fr: modifier le sondage
