Make Meeting Scheduler (7.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: user
tr: kullanıcı

en: Submit
tr: Gönder

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Date
tr: Tarih

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: Event
tr: Olay

en: Your name
tr: Adınız

en: Send
tr: Gönder

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Your e-mail
tr: E-postanız

en: Today
tr: Bugün

en: Poll title
tr: Anket başlığı

en: Show poll
tr: Anketi göster

en: Edit poll
tr: Anketi düzenle

en: Send poll link to friends
tr: Anket bağlantısını arkadaşlara gönder

en: Create new poll
tr: Yeni anket oluştur

en: Send this poll to your friends
tr: Bu anketi arkadaşlarınıza gönderin

en: If you choose yes, then the users can send e-mails to their friends with the link of the poll.
tr: Eğer eveti seçerseniz kullanıcılar arkadaşlarına anketin bağlantısını içeren e-postalar gönderebilir.

en: List of my polls
tr: Anketlerimin listesi

en: Poll page URL: !url
tr: Anket sayfasının URL'si: !url

en: Created new poll
tr: Yeni anket oluşturuldu

en: My polls
tr: Anketlerim
