Make Meeting Scheduler (7.x-2.0-beta3) - en to fr translation catalogue (38 entries)

en: Submit
fr: Soumettre

en: Totals
fr: Totaux

en: Closed
fr: Fermé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Fields
fr: Champs

en: Unavailable
fr: Indisponible

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
fr: Si la quantité de cases ci-dessus est insuffisante, cliquer ici pour ajouter plus d'options.

en: You must enter your name.
fr: Vous devez saisir votre nom.

en: More choices
fr: Plus d'options

en: No answer
fr: Sans réponse

en: Provide an answer to makemeeting forms
fr: Fournir une réponse aux formulaires Makemeeting

en: Give the ability to make a choice in makemeeting answer forms.
fr: Donner la possibilité de faire un choix dans les formulaires de réponse Makemeeting.

en: Delete any makemeeting answers
fr: Supprimer n'importe quelle réponse Makemeeting

en: Delete answers given by other users.
fr: Supprimer les réponses des autres utilisateurs.

en: Remove an answer
fr: Retirer une réponse

en: Makemeeting form
fr: Formulaire Makemeeting

en: This field stores user choices about some dates in the database.
fr: Ce champ stocke les choix des utilisateurs à propos de dates dans la base de données.

en: Makemeeting choices
fr: Choix Makemeeting

en: Hidden poll
fr: Sondage caché

en: Confidential participation: only you and administrators can see the answers.
fr: Participation confidentielle : Seuls vous et les administrateurs peuvent voir les réponses.

en: Participant can only choose one option
fr: Un participant ne peut choisir qu'une option

en: By default all options are selectable. This setting limits the choice to one option per participant.
fr: Toutes les options sont sélectionnables par défaut. Ce paramètre limite le choix à une option par participant.

en: Limit the number of participants per option
fr: Limiter le nombre de participants par option.

en: Check this when you want to close the poll.
fr: Cochez ceci quand vous voulez fermer le sondage.

en: If the amount of rows above isn't enough, click here to add more choices.
fr: Si la quantité de lignes n'est pas assez grande, cliquer ici pour ajouter plus de choix.

en: More suggestions
fr: Plus de suggestions

en: Copy and paste first row
fr: Copier et coller la première ligne

en: %name: you can't have duplicate dates.
fr: %name : vous ne pouvez avoir de dates en doublon.

en: Makemeeting answers
fr: Réponses Makemeeting

en: Your name (required)
fr: Votre nom (requis)

en: You already voted on this poll.
fr: Vous avez déjà participé à ce sondage.

en: Delete answer
fr: Supprimer la réponse

en: Poll as registration form: As soon as the indicated limit has been reached, the respective option is no longer available. 0 for unlimited
fr: Sondage en tant que formulaire d'enregistrement : dès que la limite indiquée a été atteinte, l'option correspondante n'est plus disponible. 0 pour illimité

en: Provide a "Maybe" option
fr: Fournir une option "Peut-être"

en: Provide a third "Maybe" option in case users may be available.
fr: Fournir une troisième option "Peut-être" dans le cas où les utilisateurs peuvent être disponibles.

en: Perhaps
fr: Peut-être

en: Field allowing to schedule an event
fr: Champ permettant de planifier un évènement
