MakeUp (7.x-1.0-rc2) - en to el translation catalogue (22 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Article
el: Άρθρο

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Image
el: Εικόνα

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Original image
el: Αρχική εικόνα

en: Color
el: Χρώμα

en: Position
el: Θέση

en: Tokens
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης

en: Text area (multiple rows)
el: Πλαίσιο κειμένου (πολλές γραμμές)

en: About
el: Περί

en: Submitted by !username on !datetime
el: Υποβλήθηκε από !username στις !datetime.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
el: Εισάγετε μία λίστα λέξεων, χωρισμένες με κόμματα, που περιγράφουν το περιεχόμενό σας.

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
el: Χρησιμοποιήστε τα <em>άρθρα</em> για ευαίσθητο στο χρόνο περιεχόμενο όπως νέα, δελτία τύπου ή ιστολογήματα.

en: None (original image)
el: Κανένα (αρχική εικόνα)

en: Image style: @style
el: Στυλ εικόνας: @style

en: Upload an image to go with this article.
el: Αποστολή μιας εικόνας που θα συνοδεύει το άρθρο.
