MakeUp (7.x-1.0-rc2) - en to de translation catalogue (7 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Fliesstext

en: Article
de: Artikel

en: Original image
de: Original-Bild

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
de: Gib e mit Komma trennti Liste vo Begriffe y zum d Inhält vo dynere Syte z kategorisiere.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
de: <em>Artikel</em> si guet für Inhalt wo sich loufend änderet, zum Byspil Nöigkeite, Pressemäldige oder e Blog.

en: Upload an image to go with this article.
de: Es Bild zum Artikel übermittle.
