MakeUp (7.x-1.0-rc2) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Block Title
hi: ब्लॉक शीर्षक

en: Article
hi: लेख

en: Tags
hi: उपनाम

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Image
hi: चित्र

en: Attachment
hi: संलग्नी

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Original image
hi: मूल छवि

en: Color
hi: रंग

en: Repeat
hi: दोहराना

en: Position
hi: स्थान

en: Selector
hi: चयनकर्ता

en: About
hi: के बारे में

en: Image style
hi: छवि शैली

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
hi: समाचार, प्रेस विज्ञप्ति या ब्लॉग पोस्ट जैसी समय-संवेदनशील सामग्री के लिए <em> लेख </em> का उपयोग करें।

en: None (original image)
hi: कोई (मूल छवि) नहीं

en: Image style: @style
hi: छवि शैली: @style

en: Upload an image to go with this article.
hi: इस लेख के साथ एक छवि अपलोड करें.
