MakeUp (7.x-1.0-rc2) - en to hu translation catalogue (31 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Block Title
hu: Blokk címe

en: Article
hu: Cikk

en: Tags
hu: Címkék

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Image
hu: Kép

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: Custom
hu: Egyéni

en: Original image
hu: Eredeti kép

en: Color
hu: Szín

en: Repeat
hu: Ismétlődés

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Tokens
hu: Vezérjelek

en: Lines
hu: Vonalak

en: Selector
hu: Kiválasztó

en: Text area (multiple rows)
hu: Szövegdoboz (többsoros)

en: CSS code
hu: CSS kód

en: About
hu: Leírás

en: Important
hu: Fontos

en: Image height
hu: Kép magasság

en: Image width
hu: Kép szélesség

en: Submitted by !username on !datetime
hu: Beküldte !username – !datetime

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
hu: Vesszővel elválasztott szavak listája a tartalom jellemzésére.

en: Image style
hu: Képstílus

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
hu: A <em>cikk</em> típust az időhöz kötött tartalmakhoz érdemes használni. Például hírek, sajtóközlemények vagy blogbejegyzések.

en: None (original image)
hu: Nincs (eredeti kép)

en: Image style: @style
hu: Képstílus: @style

en: Upload an image to go with this article.
hu: Kép feltöltése a cikkhez.

en: !important declaration
hu: !important deklaráció
