MakeUp (7.x-1.0-rc2) - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Block Title
ja: ブロックのタイトル

en: Article
ja: 記事

en: Tags
ja: タグ

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Image
ja: 画像

en: Attachment
ja: 添付

en: Custom
ja: カスタム

en: Original image
ja: オリジナル画像

en: Color
ja: 色

en: Repeat
ja: 繰り返し

en: Banner
ja: バナー

en: Position
ja: ポジション

en: Tokens
ja: トークン

en: Selector
ja: セレクター

en: Inline CSS
ja: インラインCSS

en: Text area (multiple rows)
ja: テキストエリア(複数行)

en: CSS code
ja: CSSコード

en: About
ja: アバウト

en: Image height
ja: 画像の高さ

en: Image width
ja: 画像の幅

en: Submitted by !username on !datetime
ja: 作成者:!username 作成日:!datetime

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
ja: 投稿の要旨となる単語のリストを半角カンマで区切って入力してください。

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ja: ニュースやプレスリリース、ブログのような時系列が重要なコンテンツには<em>記事</em>を使ってください。

en: None (original image)
ja: なし（オリジナル画像）

en: Image style: @style
ja: 画像のスタイル: @style

en: Upload an image to go with this article.
ja: この記事に関連する画像をアップロードします。
