MakeUp (7.x-1.0-rc2) - en to nl translation catalogue (27 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Block Title
nl: Bloktitel

en: Article
nl: Artikel

en: Tags
nl: Labels

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Image
nl: Afbeelding

en: Attachment
nl: Bijlage

en: Custom
nl: Aangepast

en: Original image
nl: Originele afbeelding

en: Color
nl: Kleur

en: Repeat
nl: Herhalen

en: Position
nl: Positie

en: Lines
nl: Lijnen

en: Text area (multiple rows)
nl: Tekstveld (meerdere rijen)

en: CSS code
nl: CSS-code

en: About
nl: Over

en: Image height
nl: Hoogte afbeelding

en: Image width
nl: Breedte afbeelding

en: Submitted by !username on !datetime
nl: Door !username op !datetime

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
nl: Voer een kommagescheiden lijst van woorden in om de inhoud te beschrijven.

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
nl: Gebruik <em>artikelen</em> voor tijdsgebonden inhoud zoals nieuws, persberichten of blog-berichten.

en: None (original image)
nl: Geen (originele afbeelding)

en: Image style: @style
nl: Afbeeldingsstijl: @style

en: Upload an image to go with this article.
nl: Een afbeelding voor dit artikel uploaden.
