MakeUp (7.x-1.0-rc3) - en to ar translation catalogue (21 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Article
ar: مقال

en: Tags
ar: وسوم

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Image
ar: الصورة

en: Attachment
ar: المرفق

en: Custom
ar: مخصص

en: Original image
ar: الصورة الأصلية

en: Color
ar: اللون

en: Position
ar: الوضع

en: Text area (multiple rows)
ar: منطقة النص (عدة سطور)

en: About
ar: حول

en: Submitted by !username on !datetime
ar: أضافه !username في !datetime

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
ar: أدخل قائمة كلمات مفصولة بفواصل لوصف المحتوى الخاص بك.

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ar: استخدم <em>المقال</em> للمحتويات المتغيرة كالأخبار، والنشرات الصحفية أو ملاحظات المدونة.

en: None (original image)
ar: لا يوجد (الصورة الأصلية)

en: Image style: @style
ar: نمط الصورة: @style

en: Upload an image to go with this article.
ar: رفع صورة لإضافتها لهذا المقال
