MakeUp (7.x-1.0-rc3) - en to da translation catalogue (24 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Block Title
da: Bloktitel

en: Article
da: Artikel

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Image
da: Billede

en: Attachment
da: Bilag

en: Custom
da: Tilpasset

en: Original image
da: Originalt billede

en: Color
da: Farve

en: Repeat
da: Gentag

en: Position
da: Placering

en: Selector
da: Vælger

en: Text area (multiple rows)
da: Tekstområde (flere rækker)

en: CSS code
da: CSS-kode

en: About
da: Om

en: Submitted by !username on !datetime
da: Indsendt af !username den !datetime

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
da: Indtast en kommasepareret list af ord som beskriver dit indhold.

en: Image style
da: Billedformat

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
da: Brug <em>artikler</em> til tidsfølsomt indhold som nyheder, pressemeddelelser eller blogindlæg.

en: None (original image)
da: Ingen (originalt billede)

en: Image style: @style
da: Billedformat: @style

en: Upload an image to go with this article.
da: Upload et billede til denne artikel.
