MakeUp (7.x-1.0-rc3) - en to fa translation catalogue (22 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Block Title
fa: عنوان بلوک

en: Article
fa: مقاله

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Image
fa: تصویر

en: Attachment
fa: پیوست

en: Custom
fa: سفارشی

en: Original image
fa: تصویر اصلی

en: Color
fa: رنگ

en: Position
fa: موقعیت

en: Text area (multiple rows)
fa: منطقه متن(چندین سطر)

en: About
fa: درباره

en: Submitted by !username on !datetime
fa: ارسال شده توسط !username در !datetime

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
fa: لیستی با کام از هم جدا شده از کلمات برای توضیح محتوای خود وارد کنید.

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fa: از <em>مقالات</em> برای محتوای وابسته به زمان مانند اخبار, اعلامیه‌های مطبوعاتی، و مطالب وبلاگ استفاده کنید.

en: None (original image)
fa: هیچ (تصویر اصلی)

en: Image style: @style
fa: سبک تصویر:  @style

en: Upload an image to go with this article.
fa: بارگذاری یک تصویر برای قرارگیری در این مقاله
