MakeUp (7.x-1.0-rc3) - en to he translation catalogue (24 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Block Title
he: כותרת תיבה

en: Article
he: כתבה

en: Tags
he: תגיות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Image
he: תמונה

en: Attachment
he: צְרוּפָה

en: Custom
he: מותאם

en: Original image
he: התמונה המקורית

en: Color
he: צבע

en: Repeat
he: חזור

en: Banner
he: באנר

en: Position
he: מיקום

en: Selector
he: סלקטור

en: Text area (multiple rows)
he: אזור טקסט (שורות מרובות)

en: About
he: אודות

en: Submitted by !username on !datetime
he: נכתב ע"י !username בתאריך !datetime

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
he: הכנס רשימת מילים מופרדות בפסיקים המתארות את התוכן שלך.

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.

en: Image style: @style
he: סגנון תמונה: @style

en: Upload an image to go with this article.
he: העלאת תמונה שתצורף למאמר זה
