MakeUp (7.x-1.0-rc3) - en to pl translation catalogue (30 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Block Title
pl: Tytuł bloku

en: Article
pl: Artykuł

en: Tags
pl: Tagi

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Image
pl: Obraz

en: Attachment
pl: Załącznik

en: Custom
pl: Własne

en: Original image
pl: Oryginalny obrazek

en: Color
pl: Kolor

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Banner
pl: Baner

en: Position
pl: Pozycja

en: Lines
pl: Linie

en: Selector
pl: Selektor

en: Text area (multiple rows)
pl: Wielowierszowe pole tekstowe

en: CSS code
pl: Kod CSS

en: About
pl: O stronie

en: Important
pl: Ważne

en: CSS selector
pl: Selektor CSS

en: Image width
pl: Szerokość obrazka

en: Submitted by !username on !datetime
pl: Wysłane przez !username w !datetime

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
pl: Lista oddzielonych przecinkiem słów opisujących zawartość.

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
pl: Użyj <em>artykułów</em> dla dynamicznych treści, takich jak newsy, przegląd prasy lub wpisy na blogu.

en: None (original image)
pl: Brak (oryginalny obraz)

en: Image style: @style
pl: Styl obrazków: @style

en: Upload an image to go with this article.
pl: Wyślij obrazek jaki ma zostać dodany do wpisu.
