MakeUp (7.x-1.0-rc3) - en to ro translation catalogue (21 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Article
ro: Articol

en: Tags
ro: Etichete

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Image
ro: Imagine

en: Attachment
ro: Anexă

en: Custom
ro: Personalizat

en: Original image
ro: Imaginea originală

en: Color
ro: Culoare

en: Repeat
ro: Repetare

en: Position
ro: Poziţie

en: Text area (multiple rows)
ro: Zonă de text (rânduri multiple)

en: CSS code
ro: cod CSS

en: About
ro: Despre

en: Submitted by !username on !datetime
ro: Trimis de !username la !datetime

en: Image style
ro: Stil imagine

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ro: Folosiți <em>articole</em> pentru conținut dependent de timp, cum ar fi știri, comunicate de presă sau articole de blog.

en: None (original image)
ro: Nimic (imagine originală)

en: Image style: @style
ro: Stil imagine: @style
