MakeUp (7.x-1.0-rc3) - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Block Title
tr: Blok Başlığı

en: Article
tr: Makale

en: Tags
tr: Etiketler

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Image
tr: Resim

en: Attachment
tr: Ek

en: Custom
tr: Özel

en: Original image
tr: Özgün görsel

en: Color
tr: Renk

en: Position
tr: Konum

en: Selector
tr: Seçici

en: Text area (multiple rows)
tr: Yazı alanı (çoklu satır)

en: CSS code
tr: CSS kodu

en: About
tr: Hakkında

en: CSS selector
tr: CSS seçici

en: Submitted by !username on !datetime
tr: !username tarafından !datetime tarihinde gönderildi

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
tr: İçeriğinizi açıklamak için virgülle ayrılmış bir sözcük listesi girin.

en: Image style
tr: Resim stili

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
tr: <em>Makale</em>leri haber, basın açıklaması, ağ günlüğü (blog) gönderisi gibi zamana duyarlı içerikler için kullanın.

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)

en: Image style: @style
tr: Resim stili: @style

en: Upload an image to go with this article.
tr: Bu yazıyla birlikte yayınlanacak bir resim yükleyin.
