MakeUp (7.x-1.0-rc3) - en to uk translation catalogue (34 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Block Title
uk: Назва блоку

en: Article
uk: Стаття

en: Tags
uk: Теґи

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Image
uk: Зображення

en: Attachment
uk: Долучення

en: Custom
uk: Власний

en: Original image
uk: Оригінальне зображення

en: Color
uk: Колір

en: Repeat
uk: Повторення

en: Banner
uk: Банер

en: Position
uk: Позиція

en: Lines
uk: Рядки

en: Selector
uk: Вибір

en: Text area (multiple rows)
uk: Текстова область (декілька рядків)

en: CSS code
uk: Код CSS

en: About
uk: Про модуль

en: Important
uk: Важливе

en: Horizontal position
uk: Горизонтальна позиція

en: Vertical position
uk: Вертикальна позиція

en: Image height
uk: Висота зображення

en: Image width
uk: Ширина зображення

en: Submitted by !username on !datetime
uk: Опубліковано !username !datetime

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
uk: Введіть слова розділені комою для опису вашого матеріалу.

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
uk: <em>Статті</em> використовуються для чутливих до дати публікації матеріалів на зразок новин, пресрелізів чи дописів до блоґу.

en: None (original image)
uk: Немає (оригінальне зображення)

en: Image style: @style
uk: Стиль зображення: @style

en: Upload an image to go with this article.
uk: Відвантажити зображення до цієї статті.

en: CSS File
uk: Файл CSS

en: JS code
uk: Код JS
