MakeUp (7.x-1.0-rc3) - en to vi translation catalogue (25 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Body
vi: Nội dung

en: Article
vi: Bài viết

en: Tags
vi: Thẻ

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Image
vi: Ảnh

en: Attachment
vi: Đính kèm

en: Custom
vi: Tùy chỉnh

en: Original image
vi: Hình ảnh gốc

en: Color
vi: Màu sắc

en: Repeat
vi: Lặp lại

en: Position
vi: Vị trí

en: Lines
vi: Dòng

en: Text area (multiple rows)
vi: Hộp văn bản (nhiều dòng)

en: CSS code
vi: Mã CSS

en: About
vi: Giới thiệu

en: Important
vi: Quan trọng

en: Submitted by !username on !datetime
vi: !username gửi vào !datetime

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
vi: Nhập một danh sách các từ được ngăn cách bằng dấu phẩy (,) để mô tả  nội dung của bạn.

en: Image style
vi: Kiểu dáng ảnh

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
vi: Kiểu nội dung <em>bài viết</em> bao gồm các nội dung tin tức, bài blog hay thông tin thường xuyên được cập nhật.

en: None (original image)
vi: Không (ảnh gốc)

en: Image style: @style
vi: Kiểu dáng ảnh: @style

en: Upload an image to go with this article.
vi: Đính kèm một hình ảnh.
