MakeUp (7.x-2.0-rc1) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: File
de: Datei

en: Attachment
de: Anhang

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Original image
de: Originalbild

en: Color
de: Farbe

en: Repeat
de: Wiederholung

en: Selector
de: Selektor

en: Inline CSS
de: Inline-CSS

en: Text area (multiple rows)
de: Textfeld (mehrere Zeilen)

en: CSS code
de: CSS-Code

en: About
de: Über

en: Important
de: Wichtig

en: CSS selector
de: CSS-Selektor

en: Horizontal position
de: Horizontale Position

en: Vertical position
de: Vertikale Position

en: Image height
de: Bildhöhe

en: Image width
de: Bildbreite

en: Static text
de: Statischer Text

en: Submitted by !username on !datetime
de: Gespeichert von !username am !datetime

en: Image style
de: Bildstil

en: None (original image)
de: Keine (Originalbild)

en: Trim length
de: Länge kürzen

en: Link image to
de: Bild verlinken mit

en: Image style: @style
de: Bildstil: @style

en: Linked to content
de: Verlinkt mit Inhalt

en: Linked to file
de: Verlinkt mit Datei

en: Nothing
de: Nichts
