MakeUp Bootstrap (7.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: None
fr: Aucun(e)

en: Default
fr: Par défaut

en: Display links
fr: Afficher les liens

en: Original image
fr: Image originale

en: Interval
fr: Intervalle

en: Ordered list
fr: Liste ordonnée

en: Unordered list
fr: Liste non ordonnée

en: About
fr: À propos

en: Show titles
fr: Afficher les titres

en: Show links
fr: Afficher les liens

en: Display titles
fr: Afficher les titres

en: Image style
fr: Style d'image

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Image style: @style
fr: Style d'image : @style

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Wrapper class
fr: Classe de l'enveloppe (wrapper)

en: Rendered as @mode
fr: Affiché(e) comme @mode

en: Do not display links
fr: Ne pas afficher les liens

en: Show indicators
fr: Afficher les indicateurs
