MakeUp Bootstrap (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: None
pt: Nenhum

en: Default
pt: Padrão

en: Display links
pt: Exibir links

en: Original image
pt: Imagem original

en: Interval
pt: Intervalo

en: Ordered list
pt: Lista ordenada

en: Unordered list
pt: Lista não-ordenada

en: About
pt: Sobre

en: Show titles
pt: Motrar títulos

en: Show links
pt: Mostrar links

en: Display titles
pt: Mostrar títulos

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)

en: Image style: @style
pt: Estilo da imagem: @style

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: Wrapper class
pt: Classe wrapper

en: Rendered as @mode
pt: Renderizado como @mode

en: Do not display links
pt: Não mostrar links
