MakeUp Bootstrap (7.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: None
hi: कोई नहीं

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Menu
hi: सूची

en: Display links
hi: लिंक प्रदर्शित करें

en: Original image
hi: मूल छवि

en: Interval
hi: मध्यान्तर

en: Ordered list
hi: क्रमित सूची

en: Unordered list
hi: अव्यवस्थित सूची

en: About
hi: के बारे में

en: Show links
hi: लिंक देखें

en: Image style
hi: छवि शैली

en: None (original image)
hi: कोई (मूल छवि) नहीं

en: Image style: @style
hi: छवि शैली: @style

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली

en: Rendered as @mode
hi: @mode के रूप में प्रस्तुत किया गया
