MakeUp Bootstrap (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: None
it: Nessuno

en: Default
it: Predefinito

en: Display links
it: Link della visualizzazione

en: Original image
it: Immagine originale

en: Interval
it: Intervallo

en: Ordered list
it: Elenco ordinato

en: Unordered list
it: Elenco non ordinato

en: About
it: Informazioni

en: Show links
it: Mostra collegamenti

en: Image style
it: Stile immagine

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Image style: @style
it: Stile immagine: @style

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Wrapper class
it: Classe wrapper

en: Rendered as @mode
it: Visualizzato come @mode
