MakeUp Bootstrap (7.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (13 entries)

en: None
oc: Pas cap

en: Default
oc: Per defaut

en: Menu
oc: Menú

en: Display links
oc: Afichar los ligams

en: Original image
oc: Imatge original

en: Ordered list
oc: Lista triada

en: Unordered list
oc: Lista pas triada

en: About
oc: A prepaus

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: None (original image)
oc: Pas cap (imatge original)

en: Image style: @style
oc: Estil de l'imatge : @style

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: Wrapper class
oc: Classa de l'envolopa (wrapper)
