MakeUp EntityReference Bean (7.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Default
de: Standard

en: Display links
de: Links anzeigen

en: About
de: Über

en: Show links
de: Links anzeigen

en: View mode
de: Ansichtsmodus

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
de: Die referenzierten Entitäten dargestellt durch entity_view() anzeigen.

en: Rendered as @mode
de: Dargestellt als @mode

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type(@entity_id). Aborting rendering.
de: Rekursives Rendering wurde beim Rendern der Entität @entity_type(@entity_id) erkannt. Rendering wird abgebrochen.

en: Do not display links
de: Links nicht anzeigen
